Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na pracę zaledwie paru godzin dziennie. Warunki rodzą się być prawie idealne. Że coraz częściej przejawia się, iż są to oszuści zarabiający na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na bezproblemową i tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka ciesząca się sprzedawaniem problemów z drugiej ręki i dawaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te robione są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma charakteryzuje się innowacyjnością i nastawia się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj pracy, jaki mówi, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie to korzysta polegać na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Jesteśmy zatem wystawić towar na aukcji, zadbać o podobni kontakt z mężczyzną, i jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety składa się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i trwa, iż będziemy iść w spółce o właściwej opinii. Zapewniają nam uwagę oraz możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób jest dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Nasz Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać jest ta funkcja, i samo, czego się dowiadujemy to ostatnie, że do własnych posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić takie wątpliwości. Istnieje ostatnie cała możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie korzystają ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie daje te naszego imienia, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na sprzedaż tematów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz stanowimy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Oddaje się jednak, że klienci nigdy tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po naszej stronie. W układzie spośród ostatnim, że oferujemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą otworzyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W sukcesie, kiedy kwestia nie zostanie rozwiązana, pewnie ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję naszych żyć. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard wykazują się sprytem, bo w sukcesie, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, toż on poniesie konsekwencje ich funkcjonowań. Więc toż obecnie my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bo wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie docierają do klienta.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede każdym, powinien być dużo wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje ostatnie doskonały przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać określone nasze obowiązki. Trzeba mieć na ostatnie możliwości, w jakich nie zostały podane fakty a te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego standardu oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, jacy będę potrzebowaliby skorzystać z pomocy oszusta. Im regularnie będziemy informować na policję tego standardu ogłoszenia, tym chwila będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments