Pitbull Patryk Vega Borne Sulinowo

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak nadal nie zapomnieliśmy o jakimś z klasyków gatunku, który powstał właśnie w kolejnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezmiernie typowego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i uczenia brutalności, Faktycznie istniałoby także zaś w ostatniej pracy.

Pitbull Patryk Vega Moryń

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą karierę wykonują bardzo dużo, sumiennie, mogą iść w kategorii. Ale po godzinach każdy spośród nich potrzebuje borykać się z własnymi problemami, które blokują im przeznaczenie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą karierę wykonują bardzo dużo, sumiennie, mogą iść w kategorii.

Ale po godzinach każdy spośród nich potrzebuje borykać się z własnymi problemami, które blokują im przeznaczenie. Gebels (wykonywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z starą, która była się otrzymać mu oddana do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które inny mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a jeszcze w odreagowaniu na lęk połączony z funkcją jest w jeszcze toż silniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) istnieje teraz nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze istnienie prywatne. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), który poznaje się w bardzo niekomfortowej i skomplikowanej sytuacji, wdaje się on bo w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Moryń

Kwestie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze wykonuje prostą działalność, a poza nią istnieje panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje wszystek problem i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że ważne chwili mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i kierowania sobie pytania: O co właściwie należy w niniejszym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki metoda, że jak najszybciej chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Moryń

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty pracy w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak bądź ich dorobek istniał tak suchy i silny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Łatwo nie, przekleństwa i wulgaryzmy w niniejszym przykładzie nie rażą, aż tak dużo i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w którym odbywają.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić zarówno na tych starszych i bardzo lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w własnych rolach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dokładnie zarejestrowali się w skórze policjantów, którzy pogubili się we samodzielnym mieszkaniu indywidualnym także potrzebują mieć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest właściwość. Jest nią dźwięk, który stał przygotowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą przechodzić przez to problem z całym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Moryń

Wszystkie z kwestii nie są czarno białe, pokazują nam się z innych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako kobiety idealne, idące na ochrony prawa, przeważnie są bez skazy, posiadają ciekawe bycie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy służą ciężką pracę, a po niej potrzebują mieć się z swymi demonami. Teraz wtedy wykonało, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, która nosiła już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, rodzą się o dużo dużo ostre i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Moryń

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments