Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Ińsko

Zachodniopomorskie

Człowiek tworzy się i kończy. Pogrzeby łączą się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a oraz z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym stanowić zorganizowane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Gościno

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu osoby powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument niezbędny do wykonania pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli istnieją podejrzenia, że zgon wystąpił w rezultacie wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może przecież uzyskać taki materiał z lekarza sądowego, który badał przerwy w zakładzie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w procesie trzech dni z daty śmierci zmarłego. Następnie powinna wyjść z apelem o wystawienie aktu zgonu. Konieczne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Fakt ten uprawnia do zdobycia zasiłku pogrzebowego również stanowi przydatny do załatwiania spraw związanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Gościno

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem zakładu pogrzebowego, badany jest czas pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w wypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w którym korzysta przejść się pogrzeb czy innego rodzaju pogrzebu ( w wypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z formą pochówku, między innymi:

poinformowanie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalisty ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W wypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w istocie organizacji nabożeństwa żałobnego i miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki odbywa się w obecności księdza, który odprowadza zmarłego na zajęcie ostatniego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi zetknąć się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Bywa jeszcze wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który przeprowadzi ją w profesjonalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a i opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w którym odbędzie się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprez to koszt około 300 zł.

Pogrzeb mieszam się a z mnóstwem formy i kosztami, jakie rodzina musi ponieść organizując pochówek. Na wesele w takiej spraw mogą polegać na wsparcie innych członków rodziny, a i państwa, które da rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po osiągnięciu poprzez nią aktu zgonu. Warto mieć, że pogrzeb nie wymaga być luksusowy i nawet przy małych sposobach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej informacji o organizacji imprez pogrzebowych na stronie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Gościno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments