Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Poradnik Klienta

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo Turystykę możemy liczyć na moc kategorii – drink z planów świadczy o turystyce częstej i skutecznej, kwalifikowanej. Co wdzięczne w nowych latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie lecz w Polsce. Jeszcze bardziej nas zajmuje szukanie miejsc mniej atrakcyjnych, tylko poprzez toż szczególnie dyskretnych i pięknych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie wyłącznie wielkie jeziora

Oczywiście jeszcze największym wzięciem cieszą się Wielkie Jeziora Mazurskie. W momencie letnim, lecz także pd koniec maja i do połowy września pływa tu setki, a nawet już tysiące łódek. Inwestorzy walczą o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla wytrawnych żeglarzy problemem zatrzymuje się rosnąca liczba motorówek również to nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Wbrew to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze dobrze niewielkich marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny mają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa rozpoczyna się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i poszukuje akwenów mniej „znanych”. Natomiast to całkiem nie jest takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych danych daleko na wschód) że o keje i mariny. A jako zacisze można potraktować Jezioro Wigry należące do najpopularniejszych w Polsce. Znajduje się w miarach Wigierskiego Parku Swego i niepowtarzalnym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Daleko jest posiadać tutaj swoją łódkę, bo z wypożyczeniem możne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele uroku mają nieduże-rynnowe jeziora stojące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem prawdopodobnie istnieć jezioro Gołdap, na jakim nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze swoją łódką na bliskie Jezioro Czarne. Najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez wszystek rok przyciąga płetwonurków.

A w pobliżu?

A w tle tych mniejszych jezior wiele interesujących osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie wpływa na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie największe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Postawiona na przełomie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii przejmują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz także podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie najprawdopodobniej otrzymywałaby się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na może nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments