Finbo Świnoujście

Zachodniopomorskie

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który metoda pożyczkodawca może zweryfikować Twoją sytuację finansową? Przeczytaj produkt i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe kontrolują naszych użytkowników.

Finbo Płoty

Rynek pożyczek pozabankowych zawsze się rozwija. Także nie chodzi tutaj ale o cenę spraw i siłę działalności. Spółki z dziedziny dokonują coraz bardziej powszechnych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do właścicielu i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz wiedzę na udostępnienie firmie wiele lepszych danych.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy nazwy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli wydaje Ciż się, że sprawdzenia odnoszą się jedynie do tych rejestrów – jesteś w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej zawierają się autorskimi bazami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – jest spora szansa, że pożyczkodawca będzie mógł sprawdzić jej przebieg.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w spółce Finbo Płoty , wyrażasz wiedzę na udostępnienie Twoich danych do 34 zewnętrznych podmiotów (w współczesnym do bliskiej konkurencji firmy). Finbo Płoty uzyska informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w współczesnych podmiotach, którymi oddanymi się posługiwałeś a ewentualnie spłaciłeś ją na okres. Firmy podnoszą argument, że jest więc potrzebne do wyłączenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na inne dane). Jednak przekonanie takich informacji daje też wielkie miejsce do realizacji analitycznej.
Inne sposoby weryfikacji

Od 2012 roku klienci są zdolność podpisywania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą formą potwierdzenia tożsamości jest w obecnym faktu przelew weryfikacyjny. Dzięki temu firmy pożyczkowe dowiadują się, na które dane personalne został zarejestrowany rachunek bankowy. Chociaż to rozwiązanie ma więcej nasze decyzje. Grupa klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu ma niewiele czasu – a następnie użytkownik potrafi się rozmyślić.

Dlatego stworzono innowacyjne sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z przeznaczeniem tych aplikacji nie musisz spełniać przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do bliskiej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Wykorzystując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszystkie dane połączone z Twoim kontem. Firma może przejrzeć Twoje przelewy, zobaczyć skąd masz pieniądze, kto jest Twoim pracodawcą i ile dajesz na miesięczne utrzymanie. To szczególnie istotne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację gospodarczą, a plus będzie mógł właśnie profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Płoty

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments